Kuni 65% allahindlust rohkem kui 15,000 tootest Säästa nüüd
Igaüks, kes on kunagi pimedal ajal oma pahkluud tänu ringi lebavale hekilõikurile väänanud, teab, et seda valu on võimalik vältida. Kuidas? Üsna lihtsalt valgusega. Ja kuna aias on palju kohti, kus võib komistada, peaksid kõik teed, sissesõiduteed ja trepid maja ümber olema sobivalt valgustatud. Eriti praktilised ja energiasäästlikud on liikumisanduritega valgustid. Nende moto on: olgu valgus - kui seda on vaja. Ja muide, sa paned ka murdjatele, kes tahavad sind pimeduse varjus varitseda, jalga alla.
Võimalik komistuskoht? Te peaksite välistama teetuled, mida tuntakse ka pollarituledena. Nii et eriti ebatasastel, käänulistel või järskudel teelõikudel** peaks alati olema valgustus. Kuid loomulikult peaks kogu marsruut olema valgustatud. Seetõttu kehtib järgmine: valgustid ei tohiks olla üksteisest liiga kaugel, et ei tekiks tugevaid kontraste heledate ja tumedate osade vahel. Sest kui te lähete valgusest pimedusse, näete alguses isegi vähem, kuni teie silmad harjuvad sellega.
Nipp: Valige valgustid, mis katavad võimalikult suurt ala. Kuidas see toimib? Valguspunktide kõrguse - st valgusallika asukoha - kõrgele seadmisega. Seega, mida kõrgemad on tuled, seda vähem on vaja. Vastupidi, seda suurem võib olla vahemaa. Teetuled on tavaliselt vahel 60-150 cm kõrgused.
Otsustavaks teguriks on see, mis teile meeldib. Te peaksite teadma, et suunav valgustus valgustab ainult teed, ülejäänud aed kuulub öösele. Võite olla kindel optimeeritud marsruutimises. Ümberringiva valguse abil näete ka seda, mis on otse tee kõrval. Lisaks on ümmargused valgusalad üleulatuvad suurepäraselt - nii saate oma teed väga hästi valgustada kattega kogu ala.
Teevalgustid on saadaval erinevatest materjalidest ja erinevates stiilides. Neid ei tohi segi ajada püsttuled, postituled ja maapealsed tuled. Teetuled on saadaval kindla LED-tehnoloogiaga või vahetatavate lampidega.
Kõnetakse LED-i kasuks:
Roostevabast terasest ja alumiiniumist** on ilmastikukindlad materjalid, mida kasutatakse sageli pollarivalgustite puhul. Raamiks kasutatakse sageli ka vaske, messingit ja kivi**. Valgusallikas on ümbritsetud kas klaasist või plastist. Lõppkokkuvõttes otsustab teie maitse, mis on teie aia jaoks parim.
Keskkonna ja teie koti jaoks: päikeseenergia tehnoloogia. Päikeseenergial töötavate valgustite puhul ei pea te muretsema ka pistikupesade ja segaste kaablite pärast. Kõik, mida päikeseenergia valgustid vajavad, on päike. LED-tehnoloogiaga varustatud aku, mida päike laeb, kestab mitu korda kauem. Kui valgustit lülitatakse sisse ainult vajaduse korral, ei pea te aku pärast muretsema. "Liikumisandur" on siin võtmesõna.
Sa sisened teele: valgus lülitub sisse. Sõidad üles sõiduteele: tuled põlevad. Teie visiit läheneb: valgus lülitub sisse. Praktiliste liikumisandurite puhul ei ole see mingi nõidus. Hämaruse andur takistab, et teie teevalgustus ei konkureeriks päikesega ka päeval. Ühe tee jaoks piisab tuvastamisnurgast 120 kraadi. Lõppude lõpuks ei lahku te tavaliselt öösel niidult. Põhimõtteliselt võite siiski valida ka 360-kraadise mudeli ja määrata kasutatava ala nurga avadega.
Kui see on nii, vastab meie spetsialiseerunud nõustamismeeskond hea meelega teie küsimustele. Kontaktandmed leiate allpool.
Oletame, et te olete varustanud oma valgustid liikumisanduritega. Siis ei sobi energiasäästulambid. See on tingitud sellest, et need ei muutu tavaliselt ad hoc kergeks ja vajavad käivitamisaega. Sel ja paljudel muudel põhjustel on LED-lambid ideaalsed teie pollarituledeks. Nendest vaid mõned: LED-lampide kasutusiga on kuni 50 korda pikem kui hõõglampidel. LED-lambid tarbivad kuni 90 protsenti vähem energiat ja on elavhõbedavabad.
Paljud teevalgustid on varustatud püsivalt paigaldatud LED-tehnoloogiaga. See võimaldab eriti keerulisi kujundusi. Plusspunkt teie aiale. Kuid isegi kui te riputate oma vanade pollaritulede külge, võite vahetada LED-valgustuse. Neil on standarditud alused, näiteks E27, ja need sobivad ideaalselt teie armastatud kaaslase pistikupessa.
Igavuseks või hetkeks? Soovitame paigaldada oma rajavalgustid külmakindlale vundamendile või sarnasele kindlale pinnale. See tagab, et valgus seisab kindlalt. Nende jaoks, kes armastavad paindlikkust, on olemas ka maapealse piigiga teetuled. Neid saab lihtsalt lahtisesse mulda torgata ja liigutada vastavalt meeleolule. Kokkupanek on väga lihtne - kui seda saab üldse kokkumonteerimiseks nimetada.
Kui tegemist on fikseeritud valgustite elektrivõrguga varustamisega, on vaja spetsialisti. Kindlasti saate talle abiks olla maakaevandamisel, et maa-alused kaablid ära uputada. Aga spetsialist peaks kindlasti hoolitsema ühenduste eest. Ta teab, mida tuleb jälgida ja kuidas kõike saab ohutult paigaldada. Isegi kui kiusatus on suur: harrastuslike kodutööde harrastaja tegevusel ei tohiks olla midagi pistmist elektrikaga.
Kui te juba paigaldate aeda elektritorustiku oma rajavalgustite jaoks, siis peaksite ideaalis kasu saama kahekordselt. Valige mudel, mille raamil on üks või mitu pesa. Raadio, elektriline hekilõikur, mobiiltelefon ja muruniiduk saavad suurepäraselt dokkida. Lihtsalt praktiline.
Kindlalt maasse kinnitatud valgustus on kindlasti vähem tõenäoline, et seda varastatakse, kui maapealse piigiga valgustit. Kui teie usaldus naabruskonna suhtes ei ole silmapaistev, siis peaksite eelistama kinnitusega kruvitavaid teevalgustusi. Materjalide osas on mõned pollarivalgustid kindlasti tugevamad kui teised. Kui kardate vandalismi, siis on kindlasti parem valida kompaktne metallist ja plastist valmistatud mudel kui klaasist varjukaga filigraanne valgusti. Kuid ka siinkohal lõpeb muidugi mingil hetkel vastupidavus. Nipp: Liikumisandurid tagavad, et valgus lülitub sisse, kui keegi läheneb - see võib vandaalid eemale peletada.
Kas te jätate vihma korral oma tee valgustuse välja? Kuna keegi ei saa sellele küsimusele vastata "ei", on soovitatav olla ettevaatlik. Sest elektri ja vesi ei sobi kokku. Niinimetatud IP-kaitseklass ütleb teile, mida teie valgusti suudab vastu pidada liiva ja vee suhtes. Esimene number annab teavet kaitse kohta võõrkehade eest, teine niiskuse kohta. Teevalgusti peaks olema vähemalt IP44. See kaitseb seda üle ühe millimeetri suuruste võõrkehade ja pritsiva vee eest.
*Võiksite rohkem teavet tee- ja pollarivalgustite kohta? Siis võtke ühendust meie spetsialiseeritud nõustamisteenusega. _tema_ leiate meie kontaktvormi.
Läbiviidud hinnad vastavad tootja soovitatud jaemüügihinnale.
Kõik hinnad sisaldavad 22% käibemaksu, ilma tarnekuludeta.