Esimene korter

Esimene oma korter

Planeeri, sisusta, tunne end hästi

Minu esimesse korterisse kolimine: see on põnevust, vabadust ja ka vastutust täis verstapost. On imeline, et lõpuks ometi on võimalik oma nelja seina ise kujundada, end vabalt tunda ja iseseisvamaks muutuda. Juba enne kolimise algust tekib mitmeid küsimusi: Milliseid kulusid ma pean kandma? Millega pean ma arvestama? Ja kuidas ma üldse õiget korterit leian?

Hea uudis? Klavale kontrollnimekirjale toetudes saate selle ülemineku meisterdada nagu professionaal. Meie nõuanded esimese kodu jaoks ei aita teil mitte ainult alustada, vaid aitavad teil ka mõeldud põhikomplekti kokku panna - alates olulistest köögitarvikutest kuni tööpiirkonna klambrilambini. Sest te ei ela oma uues kodus lihtsalt, vaid teete siin mälestusi!

Kogemus näitab üht: esimese korteri võtmine, mis tuleb, lihtsalt sellepärast, et see on saadaval, võib osutuda valeks otsuseks. Isegi kui korter tundub esmapilgul täiuslik, võivad probleemid kiiresti ilmneda: Asukoht ei pruugi olla õige, korter võib olla halvas seisukorras ja teenustasud võivad olla üllatavalt kõrged. Tasub olla kannatlik ja tähelepanelikult vaadata.

Maja jahtimine

Majaotsimine: strateegiad ja näpunäited oma esimese üürikorteri jaoks

Unistus oma esimese kodu omamisest algab õige korteriotsinguga. Õige planeerimisega saate mitte ainult aega kokku hoida, vaid ka igast vaatamiskohtumisest maksimaalselt kasu saada. Oluline on olla hästi ette valmistatud - nii suurendate oma võimalusi enne, kui teised teid ennetavad.

Meie nõuanded esimese kodu leidmiseks:

  • Määrake selged prioriteedid: See aitab eelnevalt läbi mõelda, millistele kriteeriumidele korter peaks vastama, nt asukoht, suurus, eelarve ja ühendused. Mida paremini tunnete oma soove ja mittesoovitusi, seda paremini saate otsida ja kaaluda oma võimalusi.
  • Tundma linna: Enne otsustamist peaksite naabruskonda külastama. Mõned kohad ei ole mõeldud kõigile. Te peaksite võtma aega, et jalutada mööda tänavaid, avastada naabruskonda ja vaadata, kas infrastruktuur ja pakkumised meeldivad teile. Kaardirakendused aitavad teil kontrollida töölesõidu aega või ühistranspordiühendusi - see on oluline tegur, eriti suurtes linnades.
  • Kasutage erinevaid platvorme: Veebiportaalid, suhtlusvõrgustikud ja kohalikud kuulutused ning isiklikud kontaktid võivad kõik olla kasulikud huvitavate elamispindade leidmiseks. Tuleks kasutada võimalikult palju allikaid, sest mõned portaalid on eluasemepakkujatele liiga kallid, mistõttu ei leidu kõikjal mõned korterid - ja need võivad olla eriti huvitavad.
  • Valmistage dokumendid: Täielik taotlusmapp võib üürileandjate juures punkte koguda. Lisaks sissetuleku tõendamisele ja atraktiivsele kaaskirjale tasub esitada ka SCHUFA aruanne. Palju aega läheb, eriti kui peate esitama täiendavaid dokumente.
  • Fleksivus tasub end ära: Korterite vaatamine ebatavalistel aegadel või äärepoolsetes kohtades, kus on vähem konkurentsi, suurendab oluliselt võimalust leida atraktiivne korter.
  • Et lase end survestada: Te peaksite üürilepingut hoolikalt kontrollima, otsima varjatud kulusid ja küsima konkreetselt erieeskirjade kohta - nt kohustused kinnisvara ümbruses või nõue teha teatavaid remonditöid teatud ajavahemike järel.
  • Vältige kummalisi nõudmisi: Kui üürileandja esitab kummalisi või põhjendamatuid nõudmisi - näiteks ülemääraseid ettemakseid või ebatavalisi lisatingimusi üürilepingus - on soovitatav olla ettevaatlik. Sellised hoiatusmärgid võivad viidata sellele, et üürileping muutub hiljem problemaatiliseks. Parem tühistada, kui end pikemas perspektiivis probleemidega koormata!
Kindlustus

Kõige olulisemad kindlustuspoliisid ja -lepingud

Uude koju kolimine ei too kaasa mitte ainult rõõmu, vaid ka vastutust - nüüd on aeg kindlustada kõik mis oluline. Olulised kindlustuspoliisid on privaatvastutuskindlustus ja maja sisukindlustus. Sama oluline on, et olulised lepingud, nagu elektri-, interneti- ja litsentsitasu, tuleb sõlmida õigeaegselt, et kõik sujuks tõrgeteta.

Personalvastutuskindlustus: See kindlustus on hädavajalik, sest see kaitseb suurte kulude eest, kui kahju tekitatakse tahtmatult - näiteks kui sõbra sülearvuti või naabri välisuks on kogemata kahjustatud.

Tipp: Kui te elate koos, saate sageli sõlmida ühise vastutuskindlustuse ja säästa raha. Samuti võite kontrollida, kas teie vanemate perekondlik vastutuskindlustus võib teid veel katta (see on sageli võimalik kuni esimese koolituse lõpetamiseni).

Kindlustuse sisu: See kindlustus katab varale tekitatud kahju, mis on põhjustatud näiteks sissemurdmise, tulekahju, veevoolu või tormi tõttu. See on eriti kasulik, kui teil on kallis mööbel või elektroonika.

Hoiatus: Paljud kindlustuspoliisid sisaldavad kindlustuskatet asjade kohta, mida te ei pruugi vajada (nt jalgratta vargus väljaspool kodu, kui teil ei ole jalgratast). Samuti on oluline lugeda hoolikalt väikeses kirjas olevat teavet, et kindlustada ainult see, mis on teie jaoks isiklikult oluline.

Rendi deposiidikindlustus: Selle asemel, et maksta tagatisraha sularahas või pangaülekandega, võite sõlmida üürihoiuse kindlustuse. See pakub rahalist mänguruumi, kuid on pikemas perspektiivis sageli kallim kui otsetoetus. See on eriti sobiv, kui te ei saa endale tagatisraha lubada.

Uue kodu jaoks olulised lepingud:

Elektri- ja gaasivarustus: Pärast sissekolimist peaksite kohe hoolitsema ümberregistreerimise eest või leidma uue teenusepakkuja. Põhitarnijad on sageli kallimad kui eritariifid, mida saate võrrelda internetis. Tipp: Planeerige oma energiatarbimist realistlikult - üks majapidamine vajab sageli vähem elektrit, kui on arvestatud standardtariifis.

Kuidas peate ise gaasi vahetama?

  • Kortermaja keskkütte puhul: Kui üürileandja tasub küttekulud kommunaalkulude arve kaudu (sageli gaasikeskküttega üürikorterites), siis ei pea muretsema gaasitarnija pärast. Üürileandjal on leping teenusepakkujaga ja te maksate küttekulud proportsionaalselt.
  • Kui teie kodus on gaasiküte: Kui teie kodus on gaasikatel kütmiseks ja sooja vee saamiseks (sageli vanades korterites), vastutate te gaasilepingu eest. Sellisel juhul saate teenusepakkujat ise valida ja vahetada, nagu ka elektri puhul.

Internet ja telefon: Saate hõlpsasti kontrollida, millised teenusepakkujad on teie piirkonnas saadaval, ja veenduda, et lepingut saab paindlikult üles öelda. Uute broneeringute puhul on sageli sooduskampaaniaid, mida saate ära kasutada. Tipp: Kui te kolite oma esimesse koju, on samuti võimalik, et elamuühistu määrab internetiteenuse pakkuja oma monopoolse seisundi tõttu.

Litsentsitasu: Niipea, kui te kolite oma koju, olete kohustatud maksma ringhäälingulõivu (GEZ). See ei sõltu sellest, kas te tegelikult vaatate televiisorit või kuulate raadiot. Kui te seda ei tee, saate kirja, milles nõutakse makseid aja jooksul. Seega pane alati piisavalt raha kõrvale GEZi jaoks!

Hoonete vastutuskindlustus (kui see on olemas): Kui te ostate, mitte ei rendi kinnisvara, vajate täiendavat kindlustust, näiteks hoonete vastutuskindlustust.

Mida ma peaksin silmas pidama?

  1. Hoidke ülevaadet kuludest: Kindlustus ja lepingud lähevad kiiresti kokku. Peaksite hoolikalt läbi mõtlema, milline kindlustuskaitse on tõesti vajalik, ja kontrollima, kas on olemas soodsamaid kombineeritud tariife.
  2. Võrdle lepinguid: Võrdlusportaalid pakuvad võimalust leida parimad elektri-, interneti- ja kindlustuspakkumised. Sageli on olemas soodsad uute klientide tariifid, mis tasuvad end ära.
  3. Planeeri paindlikkust: Eriti esimestel aastatel, mil teie elustiil võib veel oluliselt muutuda.
Esimene korter

Esimene kodu: kontrollnimekiri ja nõuanded põhisisustuse kohta

Unistus oma esimese kodu omamisest on täitumas - kuid mida on vaja oma esimese korteri jaoks, et sellest saaks hubane kodu? Meie põhivarustuse kontrollnimekirjaga olete hästi ette valmistatud: Alates magamistoa, köögi ja vannitoa mööblist kuni oluliste köögitarvikute, puhastusvahendite ja pesemisvahenditeni. Teine asi, mida ei tohiks unustada, on valgustus. Lampidel on otsustav roll sisustamisel ja õige atmosfääri loomisel igas ruumis.

Järgnev põhivarustus katab kõik, mida vajate, et tunneksite end uues kodus kohe alguses mugavalt ja saaksite stressivabalt hakkama igapäevaeluga. On täiesti okei, kui lisate asju, nagu dekoratsioone või lisamööblit, vähehaaval - oluline on, et Basis oleksid õiged:

Magamistuba

  • Voodi koos madratsi ja lamelliraamiga: Stabiilne voodiraam koos sobiva lamelliraamiga on tervisliku une jaoks oluline. See tagab ventilatsiooni ja suurendab magamismugavust.
  • Voodipesu, padjad, tekid: Vähemalt kaks komplekti, et saaksite alati vahetada.
  • Kapp või kapp: Korrastage oma riideid ja pesu.
  • Nõualambid või laualambid: Pehme valguse tagamiseks õhtul.
  • Tumenevad lahendused: Kardinad, rulood või plisseeritud rulood, mis hoiavad valgust eemal ja loovad privaatsust.

Köök

  • Crockery: Taldrikud, kausid, tassid, klaasid.
  • Materjalid: Noad, kahvlid, lusikad, lõikevahendid.
  • Küpsetusvahendid: Pannid, potid, lõikelaud, puulusikas, spaatel.
  • Köögiabilised: Sõel, koorimisnõu, purgilõikur, käärid.
  • Elektriseadmed: Elektrilised seadmed: veekeetja, kohvimasin, röster, mikrolaineahi.
  • Põhimõtted: Sool, pipar, õli, suhkur ja äädikas - need on sageli puudu, kui valmistatakse esmakordselt.
  • Puhastusvahendid: Pesuvahendid, käsnad, teerätikud.
  • Jäätmekogumik koos prügikottidega: Igapäevase prügi jaoks.
  • Kardinad või kettakardinad: Eriti oluline on see esimesel korrusel asuvate korterite puhul, et tagada privaatsus.

Nipp: Tööriistad on kõige parem valmistada oliivtammest, bambusest või kvaliteetsest vaherpuust. Need puidud on vastupidavad, noateradele õrnad ja sisaldavad looduslikke antibakteriaalseid omadusi. Plastist lõikelauad on samuti sobivad, kuid neid on raskem puhastada, kuna need võivad kriimustada, kuhu võivad koguneda bakterid ja kaduda mikroplastid.

Vanni

  • Rätikud (suured ja väikesed): Dušši, käte ja näo jaoks.
  • Dushikardinad: Vajaduse korral.
  • Tualettpaber ja tualetthari: Loomulik, kuid sageli unustatakse.
  • Seebidosaator: vedelale seebile või tahkele seebile.
  • Puhastusvahendid: Universaalpuhastusvahendid, mopid, käsnad, mikrokiudlapid, klaasipuhastusvahendid ja muud.
  • peegel: Kui see ei ole standardvarustuses, näiteks valgustatud tualettpeegel.
  • Liugematt: Dušši või vanni ala jaoks, et tagada ohutus.

Eeluruum

  • Sohva või tugitool: Keskne koht lõõgastumiseks.
  • Kohvilaud: Praktiline suupistete, raamatute või puldi jaoks.
  • Riiuli- või hoiuruum: Raamatute, dekoratsioonide või väikeste esemete jaoks.
  • Kardinad või kardinad: Privaatsuse tagamiseks ja ruumi korrastamiseks.
  • Vaip: Suurem vaip määratleb ruumi ja muudab selle hubasemaks.
  • Põrandavalgustid või laevalgustid: Meeldiva valgustuse ja disainielemendina.

Nipp: Kaablijuhtimine parema korralduse tagamiseks: Paljud elektroonikaseadmed elutoas, näiteks televiisorid, kõlarid või lambid, tekitavad sageli kaablite segadust. Kaablite korrastamiseks ja varjamiseks võib kasutada kaablikanalid, Velcro-ribasid või kaablikarbid. See ei taga mitte ainult korralikku välimust, vaid vähendab ka komistamisohtu.

Puhastus- ja majapidamistarbed:

  • Kühvel või luuda ja mopp: Kodu puhtana hoidmiseks.
  • Pesulapuude riiul ja pesukorv: Tavalise pesu jaoks.
  • Kõikeks otstarbeks kasutatav puhastusvahend: Põrandatele, pindadele ja akendele.

Valgustus ja elektroonika:

  • Lambid: Laevalgusteid igasse tuppa ja lae- või põrandavalgustid hubaseks valgustamiseks.
  • Multipesad: Elektroonikaseadmete, näiteks televiisorite, sülearvutite või lampide jaoks.

Vajalik korralduse ja ohutuse tagamiseks:

  • Tööriistakast: Haamer, kruvikeeraja, naelad, mõõdupuu - ideaalne väikeste remonditööde tegemiseks või mööbli kokkupanekuks.
  • Esmaabikomplekt: Sidemed, plaastrid, käärid - hädaolukordadeks.
  • Tulekustuti: Tulekustuti: Suurema ohutuse tagamiseks köögis töötamisel.

Personaalsed meelepärased aksessuaarid:

  • Dekoratiivsed elemendid: Taimed, pildid, küünlad - isikupärase puudutuse jaoks.
  • Fairy lights: Eriti magamistoas või elutoas hubase atmosfääri loomiseks.
  • Maibad: Vaigistab müra ja loob hubasust.
  • Tekid: Teleri vaatamiseks ja lugemiseks.

Säästunipp: Kui valite kasutatud mööbli ja energiasäästlikud LED-lambid, saate oma eelarvet kokku hoida ja teil jääb rohkem raha muudeks asjadeks.

  1. Prioriseerimine vastavalt eelarvele: Raha võib olla napp, eriti esimese korteri puhul. Planeerimine aitab teil kõigepealt keskenduda olulisele.
  2. Fleksivus hilisemate ostude jaoks: Paljusid "valikulisi" esemeid, nagu sisustus või lisamööbel, saab lisada siis, kui eelarve suureneb.
  3. Tõhusus liikumises: Keskendumine olulisele võib muuta teie kolimise lihtsamaks ja vähem stressirohkeks.
Kulud

Planeeri kulud ja lisakulud õigesti

Hea planeerimine oma esimese kodu puhul on stressivaba ja eduka alguse võti. Kuid mida peaksite silmas pidama selliste kulude puhul nagu üür, kõrvalkulud, tagatisraha ja ümberpaigutamine? Tänu kaalutletud eelarve koostamisele saate hoida silma peal kõigil oma kulutustel ja puhata, kui te oma unistust omaenda nelja seina omamisest teoks saate.

  • Külma üür ja kõrvalkulud on esimese korteri peamised kulud. Põhirent on kõige parem arvutada nii, et see ei ületaks umbes 30 % teie igakuisest sissetulekust. Lisakulude, nagu kütte-, vee- ja jäätmekäitluskulud, arvutage umbes. 2-3 eurot ruutmeetri kohta.
  • Hoius on tavaliselt kuni kolme kuu üür ja see tuleb tavaliselt tasuda enne sissekolimist. See summa tuleks varakult eelarvesse kanda.
  • Kolimiskulud sisaldavad transpordikulusid (nt rendiauto või kolimisfirma), pakkematerjale ja võimalikke abilisi. Sõltuvalt kolimise suurusest peaksite eelarves arvestama mitusada eurot.
  • Muud kulud hõlmavad näiteks kindlustust, internetti, mobiiltelefonilepinguid ja elektrit. Neid tuleb regulaarselt maksta lisaks üürile.

Ideaalis peaksite koostama realistliku eelarveülevaate, et tagada kõigi püsikulude katmine ja et reservide ja elamiskulude jaoks jääks piisavalt üle.

Põhirendi puhul:

  1. Nipp: Soovitav on vaatamisel küsida, kas teenustasud on ühekordne või ettemaks, sest see mõjutab võimalikke lisamakseid.

Kolimiskulud sisaldavad transpordikulusid (nt rendiauto või kolimisfirma), pakkematerjale ja võimalikke abilisi. Sõltuvalt kolimise suurusest peaksite eelarvestama mitusada eurot või paluma sõpradelt teeneid.

Kuidas oma eelarvet õigesti planeerida:

  1. Loo üksikasjalik nimekiri:
    • Jaotage kõik kulud ühekordseteks kuludeks (nt kolimine, tagatisraha, mööbel) ja regulaarseteks kuludeks (üür, kommunaalkulud, kindlustus).
  2. Reservide kava:
    • Vähemalt 10% teie sissetulekust tuleks iga kuu kõrvale panna ettenägematute kulude, nt remondi või suuremate kommunaalkulude katteks.
  3. Kasutage digitaalseid vahendeid:
    • Rakendused või Exceli tabelid aitavad teil oma kulutusi jälgida ja eelarvet jälgida.

Praktilised säästunipid:

  • Mööbel ja sisustus: Ostke kasutatud mööblit kuulutuste kaudu või kasutatud mööbli poodidest.
  • Energiasääst: Asendage vanad lambid LED-pirnidega ja veenduge, et lülitate seadmed ooterežiimil välja.
  • Transport: Rentige kolimiseks kaubik ainult selleks ajaks, mis on vajalik kulude vähendamiseks.
  • Koju elamine: Võimaluse korral kolige ühisesse korterisse, et jagada kulusid, näiteks üüri ja kommunaalkulud.
Kulud

Korteriomandi üleandmine: mida silmas pidada?

Korteri üleandmine on otsustav samm uude koju. Selleks, et kõik sujuks tõrgeteta ja et ei tuleks ebameeldivaid üllatusi, peaksite olema hästi ette valmistatud ja võtma arvesse ka õiguslikke aspekte.

Enne üleandmist:

  • Lisatud üleandmisprotokolli loomine:
    • Pange tähele selliseid puudusi nagu kriimustused, defektsed aknad, valesti värvitud seinad või kulunud põrandad ning tehke täiendavaid fotosid ja dokumenteerige kõik digitaalselt.
    • Kontrollige, et kõik olulised seadmed, nagu küte, katel ja ventilatsioon, töötaksid korralikult.
    • Kontrollige koos üürileandjaga suitsuandurite nõuetekohast toimimist.
  • Märkus topelt üürile:
    • Planeeri aegsasti, et vältida üürimaksete kattumist. Mõnikord on uued korterid alles hiljem kasutusvalmis või on vana korteri etteteatamisaeg pikem. See tuleks eelarves arvesse võtta.
  • Märkusemõõtja näidud:
    • Lugege elektri-, gaasi- ja veemõõtjate näitusid ja registreerige need üleandmisprotokollis. See on tõendiks, millal te olete vastutav tarbimise eest.
  • Kontrolli võti:
    • Veenduge, et kõik võtmed (sealhulgas keldri-, postkasti- ja välisukse võtmed) on täielikult üle antud ja nende arv on kirjalikult kinnitatud.

Järgmisel üleandmisel:

  • Lambid ja elektroonika:
    • Paigaldage lambid ja veenduge, et valgustus töötab kõigis ruumides. Planeerige ka mitme pistikupesa ja pikenduskaabli kasutamist.
  • Pisikeste remonditööde planeerimine:
    • Pikaajaliste probleemide vältimiseks tehke väiksemad tööd, näiteks pingutage uksekäepidemeid või parandage tilkuvad kraanid varakult.

Tähtsaid punkte, mis sageli tähelepanuta jäävad:

  • Tunnistajad ainult kolimisel:
    • Soovitatav on kutsuda välja kolimisel tunnistajad**, et vältida võimalikke vaidlusi korteri seisukorra üle. See ei ole tavaliselt vajalik enne sissekolimist toimuva üleandmise puhul, kui kõik on dokumenteeritud.
  • vastutus dokumenteerimata puuduste eest:
    • Kahju, mis ei ole dokumenteeritud sissekolimise ajal, võidakse hiljem teie kanda. Seetõttu on oluline detailne üleandmisprotokoll.
  • Tagatisraha ja tagasimakseklauslid:
    • Rendilepingu tingimusi tuleks hoolikalt lugeda. Sageli on klauslid, mis seovad tagatisraha tagasimaksmise tingimustega, näiteks korteri lõpliku kontrollimisega.
  • Karjane arutelus:
    • Kinnisvara üleandmisel on soovitav olla julge ja juhtida üürileandjale otse tähelepanu ebaselgetele punktidele või puudustele. See säästab hilisemaid arutelusid ja võimaldab muudatused kohe protokolli kanda.
  • Pane kõik kirja!
    • Suulised kokkulepped võivad kergesti ununeda või põhjustada arusaamatusi. Seetõttu tuleks kõik kokkulepped kirjalikult dokumenteerida ja hoida koos üleandmisprotokolliga.

Sisustusnipid hubase kodu loomiseks

Korterist saab tõeline kodu alles õige sisustusega - ja me näitame teile, kuidas. Hubane, praktiline mööbel, pildid, väikesed accessoors ja armastusega valitud dekoratsioonid loovad harmoonilise atmosfääri elamiseks ja töötamiseks.

Lampidel on siinkohal kahekordne roll: nad ei anna mitte ainult valgust, vaid ka stiilse disainielemendina panevad nad rõhuasetusi, mis panevad ruumid särama ja loovad individuaalse atmosfääri, milles tunnete end kohe koduselt.

Rohkem ideid oma esimese kodu jaoks

Valige oma stiil

Saate katsetada värvide ja materjalidega, et ruume visuaalselt kaunistada. Soojad toonid ja looduslikud kangad muudavad kodu veelgi hubasemaks. Trendikast loft-stiilist inspireeritud toad mõjuvad täiesti erinevalt, kuid sama hubaselt. Ja kui soovite anda oma sisustusele värsket hoogu, valige trendikas Dopamine Decor.

Tipp: Laske end inspireerida ja alustage kohe oma isikliku heaolutunde koha loomist!

Ametlikud ja korralduslikud ülesanded

Uude koju kolimine ei too kaasa mitte ainult ootust, vaid ka olulisi ametlikke ülesandeid. Probleemide vältimiseks tuleks nende eest aegsasti hoolitseda - eriti kui elate esimest korda üksi.

1. Kohustus registreerida end elanike registreerimisbüroos

  • Pane tähele tähtaega: Sa pead end registreerima elanike registreerimisbüroos kaks nädalat pärast kolimist. Makseviivituse korral võib määrata trahvi.
  • Vajalikud dokumendid:
    • Isikutunnistus või pass
    • üürileandja tõend (kinnitus üürileandja poolt sissekolimise kohta)
    • üürileping (mõnikord nõutakse, seega võtke see kindluse mõttes kaasa)

Nipp: Mõnes linnas on võimalik broneerida kohtumine internetis, et vältida pikki ooteaegu.

2. Teavitage kõikjal aadressi muutusest

Uuest aadressist tuleks teavitada kõiki asjaomaseid osapooli aegsasti, et post ja olulised dokumendid ei läheks kaduma. See on eriti oluline:

  • Tervisekindlustus: Et teated ja dokumendid toimetataks õigesti kohale.
  • Maksuamet: Maksukood on seotud aadressiga - muutmine on kohustuslik.
  • Tööhõiveamet või BAföG kontor: Teatiste ja õigeaegsete maksete tegemiseks.
  • Perefond: Eriti oluline, kui saate lastetoetust.
  • Sotsiaalkindlustusfond: Kui saadakse selliseid hüvitisi nagu sotsiaaltoetus või eluasemetoetus.
  • Pank: Et konto väljavõtted ja uued kaardid saadetakse õigele aadressile.
  • Online teenused: Aadressi tuleks kohandada ka selliste teenuste puhul nagu Amazon, Netflix ja teised, et saada tarneid ja arveid korrektselt.

Nipp: Kasutage Deutsche Posti (või teie kohaliku teenusepakkuja) posti edastamise korraldust, et valesti adresseeritud kirjad edastatakse üleminekuperioodiks automaatselt uuele aadressile.

3. Lepingute ja tarnijate ümberregistreerimine

  • Elektri- ja gaasivarustus: Registreerige uus aadress tarnijal või vahetage odavam tariif. Arvesti näitu tuleb lugeda ja hoida valmis, kui korter üle antakse.
  • Internet ja telefon: Kontrollige, kas olemasolevat lepingut saab üle kanda uuele aadressile või kasutage kolimist kui võimalust teenusepakkuja vahetamiseks.
  • Litsentsitasu (GEZ): Tasu on seotud korteriga, seega tuleb uus aadress teatada makseteenistusele.

4. Täiendavad ametlikud ülesanded sõltuvalt vanusest ja eluolukorrast

  • Üliõpilased:
    • Teatage BAföG büroole uuest aadressist, kui saate rahalist toetust.
    • Teavitage ülikooli, et te saaksite jätkuvalt olulisi teateid.
  • Praktikandid:
    • Kui vanemad saavad lastetoetust, siis veenduge, et sellest teavitatakse perehüvitiste ametit.
  • Noored täiskasvanud alla 25-aastased:
    • Kui teil on ravikindlustus oma vanemate kaudu, teavitage ka nende ravikindlustusseltsi.

5. Hoidke olulised dokumendid käepärast

Need dokumendid peaksid teil olema käepärast, et tagada ümberregistreerimise sujuv kulgemine:

  • Rendileping
  • Isikutunnistus või pass
  • Maksu ID
  • Tõendid olemasolevate lepingute kohta (nt elekter, gaas, internet).

Lisatipp: organiseerimine lihtsaks tehtud

  • Looge aadressi muutmise nimekiri: Pidage kontrollnimekirja, et te ei unustaks ühtegi töökohta, mis vajab aadressi.
  • Kasutage digitaalseid vahendeid: Mõned platvormid pakuvad tsentraliseeritud aadressi muutmise teenuseid, mida saab kasutada paljude teenusepakkujate samaaegseks teavitamiseks.
  • Valige aeg: Aadressi muutmine algab enne kolimispäeva, et post ja olulised sõnumid jõuaksid õigel ajal kohale.

Igapäevased näpunäited oma esimese kodu loomiseks

Esimeses korteris elama asumine on põnev, kuid ka suur vastutus - kuid meie igapäevaste nõuannete abil saab teie esimesest korterist mitte ainult koht, kus lõõgastuda, vaid ka turvaline, hästi korraldatud kodu.

Pesuruum
Nutikas majapidamise juhtimine
  • Puhastus ja pesu:
    • Kehtestage kindlad koristusrežiimid, nt iganädalane koristusgraafik köögi, vannitoa ja eluruumide jaoks.
    • Planeeri pesu pesemiseks kindlad päevad, et vältida kaost - eriti väikeste pesupesemisruumide puhul.
    • Tõhusad puhastusvahendid, nagu universaalpuhastusvahendid või mikrokiudlapp, säästavad aega ja raha.
  • Jäätmete eraldamine:
    • Teavitage kohalikust jäätmete liigiti kogumise süsteemist. Tavaliselt on olemas prügikastid jääkjäätmete, paberi, klaasi ja orgaaniliste jäätmete jaoks.
    • Paku köögis mitu väikest prügikasti, et muuta eraldamine lihtsamaks. Hea jäätmekäitlussüsteem säästab ruumi ja hoiab kodu puhtana.
  • Ostmise planeerimine:
    • Pidage ostunimekirju, et vältida impulssostusid. Planeeri nädala toidud ette, et midagi ei läheks rikutud.
    • Nädalaturud või sooduskampaaniad võivad aidata teil saada värsket toitu odavamalt.
Naine iPadiga
Energia säästmine - arukas eelarvestamine

Teie esimene kodu tähendab ka seda, et te võtate vastutuse oma energia- ja elektrikulude eest. Siin on mõned lihtsad meetmed energia säästmiseks:

  • Lülitage elektroonika välja: Seadmed, mis on ooterežiimis, tarbivad sageli tarbetult energiat. Mitu pistikupesa koos lülititega aitavad kõike ühe klõpsuga välja lülitada.
  • Tõhus valgusallikate kasutamine: LED-lambid säästavad elektrit ja kestavad kauem kui tavalised lambid.
  • Küttimine mõistusega:
    • Soojendage ruume ainult siis, kui te neid kasutate, ja keerake kütte ööseks maha.
    • Tihendage aknad ja uksed, et vältida soojuskaotust.
  • Säästke vett: Paigaldage vee säästvad pihustid dušipeadele ja kraanidele - need vähendavad tarbimist märkimisväärselt.

Kokkuvõte: Edukas algus oma esimesele kodule

Esimesse koju kolimine on põnev samm - ja kui pöörate tähelepanu kõige põhilisematele punktidele, olete hästi ette valmistatud. Hästi läbimõeldud eelarve planeerimine ja hästi organiseeritud on olulised, et esimesed nädalad oleksid stressivabad. Meie nõuanded pikaajalise lõdvestunud elamise kohta näitavad teile ka, kuidas luua kodu, kus tunnete end täiesti mugavalt - alates sisustusest kuni naabruskonnani. Seega ei takista miski edukat algust.

Seotud teemad