Valgus, mis näib ruumis raskusteta hõljuvat: kaablisüsteemi lambid ei too igasse koju mitte ainult heledust, vaid ka kergust ja moodsat esteetikat. Selle eripära ei ole mitte ainult välimus, vaid eelkõige vabadus valgustusdisainis. Kõik, kes soovivad valgustada ebatavalisi põrandaplaane, kaldlae või avatud eluruume, leiavad lahenduse kaablisüsteemis, mis kohandub vastavalt ruumile.
Erinevalt dekoratiivsest köislambist, mis ripub paksu trossi küljes, koosneb nöörlamp filigraansest trossisüsteemist, mis on pingutatud kahe punkti vahel - näiteks seinast seina või laest seina. Valgusallikaid - spotte, kohtvalgusteid või rippvalgusteid - saab vabalt mööda kaablit paigutada. See loob sihipäraseid valgustusaktsioone seal, kus neid vaja on: näiteks söögilaua kohal, köögilaua ääres või üle kogu avara elutoa.
Tänu paindlikule paigaldusele on kaablisüsteemid eriti populaarsed loftides, galeriikorterites või moderniseeritud vanades hoonetes, kus klassikalised laepistikud on sageli ebapiisavad või ebasoodsalt paigutatud. Tänu paljudele erinevatele disainilahendustele - alates tagasihoidlikust modernsusest kuni tehnilise ja funktsionaalse disainini - sobituvad kaablisüsteemi valgustid harmooniliselt paljudesse interjööristiilidesse. Lisaks jääb süsteem avatuks hilisemate laienduste või kohanduste jaoks - ideaalne muutuvate eluolukordade jaoks.
Lamp kaablisüsteemis kohandub - mitte vastupidi. Eriti erinõuete või kohandatud paigutusega ruumides pakuvad kaablisüsteemiga valgustid hästi läbimõeldud lahendust. Kas elutoa nurgas, köögisaare kohal või kitsas koridoris: süsteemi saab paindlikult paigaldada seintele või lagedele ja laiendada vastavalt vajadusele.
Disainivõimalused ulatuvad kaugemale kui puhas funktsioon. Erinevaid valguspead - näiteks kohtvalgustid, kohtvalgustid või rippvalgustid - saab vabalt kombineerida ja sihipäraselt kasutada kas konkreetsete alade otsevalgustamiseks või mööbli ja dekoratiivsete elementide meeleolukaks rõhutamiseks. Eriti huvitavaks muutub see timmitavate valgusallikate või nutikate valguslahenduste puhul, mida saab mugavalt juhtida rakenduse või kaugjuhtimispuldi kaudu. See loob igale kellaajale ja meeleolule sobiva valguskujutise.
Kaablisüsteemiga lambid pakuvad samuti laia valikut stiile. Minimalistlikust mustast või kroomitud disainist kuni nähtava tehnoloogiaga moodsate versioonideni saab rõhutada erinevaid ruumikontseptsioone. Need ei avalda muljet mitte ainult funktsionaalsetes ruumides, nagu köök, koridor või kodukontor, vaid loovad stiilseid aktsente ka avatud planeeringuga eluruumides või stuudiosarnastes ruumides.
Tänu modulaarsele konstruktsioonile on süsteem muutustele avatud: Uusi valgusallikaid saab hõlpsasti lisada, kaableid pikendada või valgustid välja vahetada - ideaalne kõigile, kellele meeldib oma ruume ümber korraldada või paindlikult kujundada.
Süsteem saab oma parima tulemuse pikliku või nurga all asuva põrandaplaani puhul. See võimaldab pidevat valgusvoolu seinalt seinale ilma katkestusteta, mis on tingitud puuduvatest laepistikutest. See loob voolavad valgusvööndid, mis ühendavad ruume visuaalselt ja struktureerivad neid funktsionaalselt.
Olemasolevate ruumide renoveerimisel või ümberehitamisel skoorib kaablisüsteemi lamp oma mitmekülgsusega. Tänu lihtsale klamberpaigaldusele ilma igasuguste konstruktsiooniliste sekkumiseta saab olemasolevaid ruumistruktuure nutikalt ära kasutada - ilma uute lae väljalaskeavade või kaablikanaliteta.
Nende kasutamine tasub ära ka kujunduse mõttes: multifoorlampide abil saab õrnalt valgustada terveid seinapindu, rõhutades pilte, riiuleid või materjale. Rippvalgustid kaablisüsteemis saab paigutada laudade või letite kohale - sõltumatult vooluvõrgust. Kombineerituna LED valgusallikatega on tulemuseks kaasaegne, energiatõhus valgustuslahendus, mis ühendab nutikalt tehnoloogia ja disaini.
Hästi planeeritud trossisüsteem algab õigetest komponentidest. Komplektsed komplektid pakuvad ideaalset alust keeruliseks sissejuhatuseks trossisüsteemide maailma. Need sisaldavad tavaliselt kõiki põhielemente, nagu kaablid, klambrid, trafod ja valik valgustid, mis on ideaalselt sobitatud kiireks ja ohutuks paigaldamiseks.
Individuaalsete vajaduste jaoks on saadaval suur valik üksikomponente: erineva valgusvihu nurga all olevaid kohtvalgusteid, pöörlevaid kohtvalgusteid, stiilseid rippvalgusteid või tagasihoidlikke süvistatavaid kohtvalgusteid saab sihipäraselt kombineerida. Kaabli valik - alates tagasihoidlikust roostevabast terasest kuni silmatorkavama traadikujunduseni - mõjutab ka kogu süsteemi välimust.
Valiku tegemisel tasub vaadata kaubamärgi kvaliteeti. Sellised tootjad nagu Paulmann seisavad vastupidavate, tehniliselt keerukate lahenduste eest koos läbimõeldud lisavarustuse valikuga. See hõlmab mitte ainult trafosid ja paigaldusmaterjali, vaid ka nutikaid lisaseadmeid, nagu ühenduselemente, adaptereid või laiendusmooduleid suuremate ruumide jaoks. See tähendab, et süsteem jääb tulevikukindlaks ja seda saab vastavalt vajadusele laiendada või ümber kujundada.
Eriti suuremate valgustussüsteemide või arhitektuuriliselt nõudlike ruumide planeerimisel on soovitav toetuda tõestatud tootjatele ja sobivatele süsteemikomponentidele. Need tagavad sujuva paigalduse, usaldusväärse toimimise ja ühtse kujunduse - nii eramutes kui ka ärikeskkonnas.
Kaablisüsteemi valikul mängib keskset rolli pinge. Madalpingesüsteemid (tavaliselt 12 volti) töötavad trafoga ja neid peetakse eriti ohutuks - need on ideaalsed eluruumides, kus ka pingestatud juhtmed kulgevad käepidemete kõrgusel. Kõrgepingesüsteemid (230 volti) ei vaja trafot ja sobivad eriti hästi suurte ruumide jaoks, kus on kõrgemad paigaldused, näiteks kaubandus- või avalikes ruumides. Oluline planeerimisel: trafo peaks andma piisavalt energiat kõigile ühendatud valgustitele - sealhulgas reservi võimalike laienduste jaoks. Kaasaegsed elektroonilised trafod tagavad tõhusa toiteallika ja neid saab kombineerida ka timmitavate valgusallikatega.
Läbiviidud hinnad vastavad tootja soovitatud jaemüügihinnale.
Kõik hinnad sisaldavad 22% käibemaksu, ilma tarnekuludeta.