Üldised tingimused

 

Teie teenuseosutaja ja lepingupartner 
 
Lampenwelt GmbH 
Seelbüde 13 
36110 Schlitz, Saksamaa 
Tel +49 (0) 66 42 - 251 9000 
E-Mail: info@lumories.ee

 
Piiratud vastutusega äriühing, mille registrijärgne asukoht on Schlitz, Saksamaa 
Registreerimisnumber AG Gießen, HRB 8407 
 
Tegevjuhid: Vanessa Stützle & Ales Drabek & Ansgar Weber 
Käibemaksukohustuslase number DE 815559897 
WEEE reg. nr DE 63952051 
 
Meie kontaktivõimalused: https://www.lumories.ee/contact/

 
www.lumories.ee

 

 

Teabe tarbijale kaugmüügi korral seadusega ette nähtud taganemisõiguse kohta leiate üldtingimuste punktist 6.  
 
Lepingudokumentide salvestamise ja lepingu tekstiga (sh pakkumus) tutvumise võimaluste kohta vaadake üldtingimuste punkti 2. 
 
Otsime alati kliendikeskseid lahendusi. Allolevalt esitame teile teabe meie ja kliendi vahelistele suhetele kohalduvatele tingimuste, sh tarnetingimuste kohta.  
 
Ülevaade üldtingimustest

 1. Kehtivus
 2. Salvestamise võimalus ja lepingu tekstiga tutvumine
 3. Lepingupartner, keel ja lepingu sõlmimine
 4. Hinnad, saatmiskulud, allahindlused
 5. Maksmine, tarnimine  
 6. Tarbija taganemisõigus
 7. 50-päevane tagastusõigus (pikendatud kauba tagastamise õigus)
 8. Omandiõiguse säilitamine
 9. Vastutus ja pretensioonide esitamise kord
 10. Andmekaitseteatis
 11. Tarbijavaidluste lahendamine  Kohaldatav õigus, kohtualluvus
 12. Sätete kehtivus

Üldtingimused 


 
1. Kehtivus 
 
1.1. Müüme ja tarnime tooteid ainult alljärgnevate üldtingimuste kohaselt ning üldtingimused on aluseks kõikidele meie veebipoes olevate pakkumiste alusel sõlmitavatele lepingutele. Ostja enda poolt kasutatavad üldtingimused, mis on vastuolus või erinevad alljärgnevatest sätetest, ei kehti. Alljärgnevad üldtingimused kehtivad eranditult ka juhul, kui teostame tarnet ja teenust, hoolimata sellest, et oleme teadlikud ostja tingimustest, mis on vastuolus alljärgnevate tingimustega või kalduvad neist kõrvale. 
 
1.2. Kui käesolevates üldtingimustes viidatakse tarbijale, on tegemist füüsilise isikuga, kelle tellimuse eesmärk pole seostatav majandus- ja kutsetegevusega. Ettevõtja (äriklient) on füüsiline või juriidiline isik või õigusvõimeline isikute ühendus, kes on esitanud tellimuse majandus- kutsetegevusega seotud eesmärgil. Klient käesolevate üldtingimuste tähenduses on nii tarbija kui ka ettevõtja. 
 
1.3. Ettevõtjana tellimuse esitamisel tuleb tellimuse vormistamisel või kliendikontol märkida kehtiv käibemaksukohustuslase number. Sisestades selleks ettenähtud väljale kehtiva käibemaksukohustuslase numbri, kinnitab klient, et teeb tellimuse ettevõtjana oma majandus- ja kutsetegevuse raames. Kui klient ei sisesta käibemaksukohustuslase numbrit, sisestab võõra või kehtetu käibemaksukohustuslase numbri, kinnitab ta sellega, et ta ei telli ettevõtjana või et ta ei telli oma ettevõtluse raames. Sellisel juhul käsitletakse klienti tarbijana. Hilisem muutmine või korrigeerimine pole võimalik. 
 
1.4. Kui mistahes tähtaeg on väljendatud tööpäevades, siis see hõlmab kõiki tööpäevi, välja arvatud laupäevad, pühapäevad ja riigipühad meie registrijärgses asukohas. 
 
1.5. Meil on õigus ühepoolselt üldtingimusi muuta ja täiendada, kui selle vajaduse tingivad muudatused õigusaktides, turutingimustes või meie ärimudelis, avaldades uued tingimused internetiaadressil https://www.lumories.ee. Kui klient esitas tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse kliendi ja müüja õigussuhtele tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimusi.

 

2. Salvestamise võimalus ja lepingu tekstiga tutvumine 
 
2.1. Tellimisprotsessi ajal on üldtingimused ja muud lepingutingimused koos teie tellimuse andmetega kättesaadavad. Te võite kogu selle teabe arhiveerida, laadides alla üldtingimused ja salvestades e-poes tellimisprotsessis koondatud andmed oma brauseri funktsioonide abil või oodates ära automaatse tellimuse saamise kinnituse, mille saadame teile pärast tellimuse vormistamist e-kirja teel teie esitatud meiliaadressile. Tellimuse saamise kinnitusega e-kiri sisaldab lepingu sätteid koos teie tellimuse andmetega ning käesolevaid üldtingimusi ning neid saab hõlpsasti välja printida või oma e-kirja haldustarkvara abil salvestada. 
 
2.2. Me salvestame lepingu teksti , kuid turvalisuse huvides ei ole see teile vahetult kättesaadav. Pakume igale kliendile parooliga kaitstud juurdepääsu, luues kliendikonto ("Minu konto"). Nii saate vastava registreerimisega oma andmeid hallata ja tellimuste andmeid vaadata. Klient kohustub tagama, et ta ei tee kontole juurepääsuandmeid kättesaadavaks volitamata kolmandatele isikutele. Üldtingimuste kehtiva versiooni leiate meie veebilehelt. 
 


3. Lepingupartner, keel ja lepingu sõlmimine 
 
3.1. Teie lepingupartner on Lampenwelt GmbH. E-poes kajastatud pakkumised on indikatiivsed ning võivad muutuda seni, kuni need pole vormistatud lepinguna.  
 
3.2. Enne tellimuse esitamist on teil võimalus sisestatud andmeid kontrollida ja parandada. Tellimuse esitamisega annate oma nõusoleku lepingu sõlmimiseks. Kinnitus tellimuse saamise kohta saadetakse kohe, kui see on tehniliselt nõuetekohaselt kätte saadud. 
 
3.3. Siduv leping sõlmitakse vahetult pärast teie tellimuse esitamist, kui viite tellimuse lõpuni makse sooritamisega ühe meie pakutava veebipõhise makseteenuse pakkuja kaudu. Meie veebipõhised makseteenused on Apple Pay ja krediitkaardimaksed Adyen kaudu (sh Maestro, VISA, Mastercard ja American Express). 
 
3.4. Kui olete oma tellimusele valinud muu makseviisi, loetakse siduv leping sõlmituks alles siis, kui olete saanud meie poolt e-kirja teel teate kauba väljastamise kohta või muu selgesõnaline kinnituse, et leping on sõlmitud.  
 
3.5. Tavaliselt saate e-kirjaga teate tellimuse eest tasumise kohustuse kohta või kauba väljastamise kohta samal päeval pärast tellimuse esitamist. Kui see võtab kauem aega, siis olete oma tellimusega seotud maksimaalselt 3 tööpäeva ja võite tellimuse täielikult või osaliselt tühistada enne, kui oleme teid tellimuse aktsepteerimisest teavitanud. 
 


4. Hinnad, saatmiskulud 
 
4.1. Meie veebipoes tehtud tellimustele kehtivad tellimuse tegemise ajal veebipoes kuvatud hinnad. Kõik veebipoes kuvatud hinnad sisaldavad käibemaksu seaduses sätestatud määras.  
 
Lisaks veebipoes kuvatud hindadele lisandub üldjuhul tellimusele maksumusega kuni 69 eurot Eesti piires kohaletoimetamise eest fikseeritud tasu 4,90 eurot tellimuse kohta. Tellimusele maksumusega alates 69 eurot on transport Eesti piires tasuta (v.a. saared). Kui teie tellimuseks on kaup, mida loetakse suuremõõduliseks kaubaks tuleb maksta lisatasu 14,90 eurot. Selle kohta, kas teie kaup on suuremõõduline, saate vaadata infot toote detailide lehelt ja/või teabest konkreetse kauba saatmiskulude kohta. Pange tähele, et käesolevates üldtingimustes esitatud saatmiskulud on orienteeruva tähendusega. Siduvad Täpsemad (siduvad) üksikasjad saatmiskulude kohta ja lisateabe tarnetingimuste kohta (sh tarnevõimalused, tarneajad) leiate veebipoest. Samuti leiate infot siit.
NB! Lunamakse teenus: Lunamakse teenus võimaldab teil paki eest tasuda UPS'i pakiveofirma kullerile paki kättesaamisel. Pakkide kohaletoimetamist lunamakse teenusega teostab Eestis UPS. Lunamakse teenusega tellimuse puhul arvestab UPS teenustasu 1 eurot sõltumata tellimuse väärtusest.

 

5. Maksmine, tarnimine 
 
5.1. Pakume järgmisi maksevõimalusi (võivad muutuda): 
 
Ettemaksuna tasumine
Selle makseviisi valimisel teete te kauba eest täies ulatuses ettemakse. Kaup reserveeritakse teile neljateistkümneks päevaks, st selle aja jooksul tuleb kauba eest tasuda. Ülekande teostamise andmed saate pärast tellimuse vormistamist. Kui tasumist ei toimu neljateistkümne päeva jooksul, tühistatakse kauba reserveering ja tellimus automaatselt. 
 
Krediitkaardimaksed Adyen kaudu (VISA, MasterCard või American Express, Maestro deebetkaart) 
Te sisestate oma krediitkaardi numbri, kehtivuse kuupäeva ja turvakoodi. Me ei salvesta neid andmeid, vaid edastame otse  Adyen NV´e turvalise 128-bitise SSL-krüpteerimise abil. Teie kaardi väljastanud pank peab registreerima teie krediitkaardi autentimisprotsessiks Verified by VISA ja MasterCard SecureCode. Autentimine teie ja teie panga vahel toimub turvaliselt isikliku turvakoodi abil. Tellimuse esitamisel broneeritakse summa teie krediitkaardil. Kohe pärast tellimuse väljastamist võetakse raha krediitkaardilt. See lihtne ja kiire makseviis on teile täiesti tasuta.  
Deebetkaart: 
Pärast andmete sisestamist debiteeritakse arve summa teie kontolt. Nii nagu krediitkaardiga maksmine, on ka see makseviis teile tasuta. 
 
Apple Pay 
Te maksate otse oma Apple'i konto kaudu. Pärast tellimuse esitamist suunatakse teid Apple'i veebilehele, kus saate kinnitada tellimuse summa tasumise. Niipea, kui meid on teavitatud makse autoriseerimisest, saadetakse teie tellimus välja - sõltuvalt toote jaoks määratud tarneajast. Sõltuvalt Apple Pay´s salvestatud makseviisist debiteeritakse tegelik arve summa pärast allahindluste, kinkekaartide jms mahaarvamist kohe pärast autoriseerimist või pärast kauba väljastamist. 
 
Lunamakse
Arve summa saate tasuda UPS'i kullerile . Teatud tingimustel on võimalik maksmine ja üleandmine UPS’i asukohas. Lunamaksega kohaletoimetamist teostab Eestis UPS. Selle makseviisi puhul arvestab UPS teenustasu 1 eurot sõltumata tellimuse väärtusest.  
 
5.2. Posti- ja muid saadetisi transpordivad DPD, Zufall (Friedrich Zufall GmbH & Co. KG) ning UPS. Saadetist ei saa tellida postiaadressile või postkontorisse märkusega "nõudmiseni". Kui ei ole kokku lepitud teisiti, toimetab veofirma kauba ostja poolt antud aadressil asuva maja ette teeservale. Kui oleme kauba väljastanud, saate sellekohase teate. Kui kohaletoimetamine ebaõnnestus, saate vedajalt sõnumi edasiste kohaletoimetamisvõimalustega. 
 
5.3. Kui olete tellinud mitu saadetist, mille tarneajad on erinevad, püüame need teile korraga kohale toimetada. Kui ajaline erinevus on suur, toimetame erandkorras ja niivõrd, kuivõrd see on teie jaoks mõistlik, olemasolevad saadetised teile varem kohale. See ei suurenda teie saatmiskulusid. 
 
5.4. Meil ei ole kohustust kaupa tarnida, kui selgub, et kaup ei ole saadaval või me ei saa kaupa õigeaegselt kätte ning  me ei vastuta sellisel juhul kliendi ees. Kui kaup ei ole saadaval, teavitame teid sellest viivitamatult ja tagastame kauba eest tehtud ettemakse. 
 
5.5. Kauba kättesaamise aeg ja koht kuvatakse veebipoes ostu vormistamisel kauba tarneviisi valiku juures ning märgitakse pärast ostu sooritamist kliendile e-kirjaga saadetavas tellimuse kinnituses.  
 
5.5. Kohaletoimetamise tähtaeg ettemakse korral algab krediidiasutusele maksekorralduse andmisele järgneval päeval või muude makseviiside puhul lepingu sõlmimisele järgneval päeval ja lõpeb tähtaja viimase päeva möödumisel. Kui tähtaja viimane päev kohaletoimetamise kohas on pühapäev või ametlik riigipüha, lõpeb päev järgmise tööpäevaga. 
 
Me ei vastuta kohustuste täitmata jätmise, sh viivitusega täitmise eest juhul, kui selle on põhjustanud ootamatu ja ettenägematu asjaolu (vääramatu jõud). Kauba tarneaeg pikeneb vääramatu jõu tõttu tekkinud tarneviivituste korral. Selliste takistuste algusest ja lõpust teavitame ostjat viivitamatult. 
 
5.6. Internetis müüdud kauba juhusliku hävimise ja kahjustumise risk läheb tarbija puhul üle kauba üleandmisel tarbijale või tarbija poolt määratud saajale. See kehtib olenemata asjaolust, kas saadetis on kindlustatud või mitte. Muul juhul läheb kauba juhusliku hävimise ja kahjustumise risk üleandmisel üle ostjale, internetimüügi korral kauba üleandmisel vedajale või muul viisil saadetist teostama määratud isikule või asutusele. Asja juhusliku hävimise ja kahjustumise riisiko läheb ostjale üle ka ajal, mil ostja satub viivitusse selle toimingu tegemisega, millega ta asja üleandmisele peab kaasa aitama, eelkõige, kui ta ei võta asja vastu.

 

6. Tarbija taganemisõigus 
 
6.1. Tarbijal on õigus ilma põhjust avaldamata taganeda sidevahendi abil sõlmitud lepingust 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest.

 

Teave taganemisõigusest  
 
Taganemistähtaeg on neliteist päeva alates päevast, mil teie või teie poolt nimetatud kolmas isik, kes ei ole vedaja, on viimase kauba enda valdusesse võtnud. 
 
Lepingust taganemiseks peate te  meid (Lampenwelt GmbH, Seelbüde 13, 36110 Schlitz, Saksamaa, telefon +49 (0) 66 42 – 251 9000, e-posti aadress: info@lumories.ee) teavitama oma otsusest taganeda sõlmitud lepingust ühemõttelise avaldusega (nt posti teel saadetud kiri või e-kiri). Võite kasutada selleks lisatud taganemisavalduse näidisvormi, kuid see ei ole kohustuslik. Võite täita lepingu tühistamise näidisvormi või võtta ühendust meie klienditeenindusega aadressil info@lumories.ee. Korrektse (sh tähtaegse) taganemisavalduse saamisel saadame teile kohe kinnituse (nt e-posti teel) taganemisavalduse kättesaamise kohta.  
 
Taganemisõiguse tähtajast kinnipidamiseks piisab, kui saadate teate taganemisõiguse kasutamisest enne taganemistähtaja möödumist. 
 
Taganemise tagajärjed 
 
Lepingust taganemisel tagastame teile kõik teilt saadud maksed, kaasa arvatud kohaletoimetamise kulud (kui olete valinud meie poolt pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi (nt kiirkulleriga), ei pea me teile tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu)), viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul alates päevast, mil saime teate lepingust taganemise kohta. Tagasimakse tegemiseks kasutame sama maksevahendit, mida kasutasite algse tehingu tegemisel, välja arvatud juhul, kui teiega ei ole selgesõnaliselt teisiti kokku lepitud; selle tagasimakse eest ei võeta teilt tasu. Võime tagasimaksmisest keelduda, kuni oleme kauba tagasi saanud või kuni olete esitanud tõendi kauba tagasisaatmise kohta, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem. 
 
Te peate kauba viivitamatult, kuid igal juhul mitte hiljem kui 14 kalendripäeva pärast seda, kui teatasite meile lepingust taganemisest tagastama või meile (Lampenwelt GmbH, Seelbüde 13, 36110 Schlitz, Saksamaa) üle andma. Tähtajast on kinni peetud, kui saadate kauba tagasi enne neljateistkümne päevase tähtaja möödumist. Meie kanname kauba tagasisaatmisega seonduvad kulud. Teie vastutate üksnes kauba väärtuse vähenemise eest, mis on tingitud kauba kasutamisest muul viisil, kui on vaja kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Et veenduda asja olemuses, omadustes ja toimimises, peaks tarbija käsitsema ja kasutama asja üksnes nii, nagu tal lubataks tavapäraselt seda teha poes. Sellisel juhul on meil õigus nõuda kliendilt kauba kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest kahju hüvitamist. Müüjal on ühepoolselt õigus arvestada väärtuse vähenemisele vastav kahjuhüvitis maha kliendile tagastatavast ostusumast. 

 

6.2. Taganemisõiguse kasutamisega seotud erandid 
Taganemisõigust ei kohaldata lepingute suhtes, mis käsitlevad selliste kaupade tarnimist, mis toodetakse vastavalt tarbija erisoovidele või mis on selgelt kohandatud tarbija isiklikele vajadustele. 
 
6.3. Taganemisavalduse näidisvorm 
Eelnevalt viidatud "taganemisavalduse näidisvormi" leiate altpoolt. Selle näidisvormi kasutamine ei ole kohustuslik, te võite esitada taganemisavalduse ka vabas vormis. Lepingust taganemist peab vaidluse korral tõendama tarbija.

 

Taganemisavalduse näidisvorm 
 
- Kellele: Lampenwelt GmbH, Seelbüde 13, 36110 Schlitz, Saksamaa, tel: +49 (0) 66 42 - 251 9000,  
  e-posti aadress: info@lumories.ee: 
- Käesolevaga soovin / soovime (*) taganeda lepingust, millega on seotud järgmine  
   kaup (*) / on tellitud järgmine teenus (*)  
- Tellimuse kuupäev (*) / kättesaamise kuupäev (*) 
- Tarbija nimi / tarbijate nimed 
- Tarbija(te) aadress(id) 
- Tarbija allkiri / tarbijate allkirjad (ainult juhul, kui käesolev vorm esitatakse paberkandjal) 
- Kuupäev 
_____ 
(*) Mittevajalik maha tõmmata. 

 

6.4. Valgustid on enamasti kergesti purunevad ja õrnad tooted ning seetõttu tuleb neid käidelda asjakohase ettevaatusega. Enne kauba tagasisaatmist pakkige kaup võimalikult hoolikalt, soovitavalt originaalkarpi koos kõigi tarvikute ja kõigi pakendiosadega. Vajadusel kasutage kaitsvat pakendiümbrist. 
 
6.5. Meie tellimuste allahindluste ja vautšerite puhul pidage meeles: 
Kui olete kasutanud oma tellimuse tegemisel allahindlust, mille olete saanud tellimuse kogumaksumuse pealt, kuid (osalise) taganemise tõttu langeb tellimuse väärtus saadud soodustuseks nõutavast väärtusest allapoole, tuleb teil tasuda saadud allahindluse ja ilma allahindluseta algse väärtuse vaheline summa. 


Ülaltoodu ei mõjuta tõhusa taganemisõiguse kasutamist ega halvenda teie õiguslikku seisundit. Tarbijast Ostjal on sõltumata üldtingimustes sätestatust õigus kasutada seadusest tulenevaid õiguskaitsevahendeid, sh nõuda kohustuse täitmist, oma võlgnetava kohustuse täitmisest keelduda, nõuda kahju hüvitamist, taganeda lepingust või öelda leping üles, alandada hinda ja rahalise kohustuse täitmisega viivitamise korral nõuda viivist. 

 

7. 50-päevane tagastusõigus (pikendatud kauba tagastamise õigus) 
 
7.1. Lisaks seadusest tulenevale 14-päevasele taganemisõigusele pakume  täiendavalt vabatahtlikku 36-päevast kauba tagastamise õigust. Nii saate meilt saadud kauba põhjendusi esitamata 50 päeva jooksul tagasi saata. Tähtaeg hakkab kulgema kauba täielikust kättesaamisest. Tähtajast kinnipidamiseks piisab kauba tagastamisest või tagastamise soovi õigeaegsest ärasaatmisest. Tagastusõiguse kasutamiseks tuleb kaup tagasi saata, välja arvatud juhul, kui kaupa ei saa pakina saata. Kaubale, mida pole võimalik pakina saata, saadame vedaja järele. Tagasisaatmise kulud kanname meie. Palun võtke ühendust meie klienditeenindusega aadressil: info@lumories.ee 
 
7.2. Kui tagastate kauba kooskõlas üldtingimustes sätestatuga, tagastame teile ostuhinna. Tagastage kaup hoolikalt pakituna, võimaluse korral originaalpakendis koos kõigi tarvikute ja kõigi pakendiosadega.  
 
Kauba tagasisaatmiseks anname kaubaga selle saatmisel kaasa tagastussildi. Sellega saate paki määratud pakiveoteenuse pakkujale tasuta tagastada. Saadetisele järele tulemist pakume vaid mõõtmeid ületava kauba puhul. Mõõtmeid ületava saadetise järele tulemise kulud tasume meie. 
 
7.3. Taganemisõigust ei kohaldata lepingute suhtes, mis käsitlevad selliste kaupade tarnimist, mis toodetakse vastavalt tarbija erisoovidele või mis on selgelt kohandatud tarbija isiklikele vajadustele. 
 


8. Omandiõiguse säilitamine 
 
Kaup jääb kuni selle eest täieliku tasumiseni meie omandisse (omandireservatsioon). 
 


9. Vastutus ja pretensioonide esitamise kord 
 
9.1. Me vastutame tarbijale müüdud kaubal ilmneva mittevastavuse eest 2 aasta jooksul alates kauba kliendile üleandmisest. Tarbijale kauba müümise korral eeldatakse, et 12 kuu jooksul kauba kliendile üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega.  
 
Me vastutame muudele klientidele müüdud kaubal ilmneva mittevastavuse eest 1 aasta jooksul alates kauba üleandmisest.  
 
Me ei vastuta muuhulgas puuduste eest järgmistel juhtudel: 
Puudus on tingitud müüdud toodete ebaõigest paigaldamisest (nt toitepinge piirväärtuste mittejärgimine) ja/või ebaõigest kasutamisest (sh ilma vastava  märgistuseta toodete kasutamine väga soolase õhuga keskkonnas või vastava kaitseklassiga IP44 ja kõrgema kaitseklassita toodete kasutamine püsivalt keskmisest kõrgema õhuniiskusega kohtades); 
Toodet on ebaõigesti hooldatud (nt ebasobivate puhastusvahendite, teravate esemete kasutamine); 
Toote kasutamisest või muust loomulikust ja tavapärasest kulumisest tingitud puuduste esinemisel; 
Toote omavolilisel muutmisel (nt täiendused ja/või ümberehitused). 
 
Lambipirnide keskmise kasutusaja kohta esitatud andmed on keskmised väärtused ja me ei taga väljendatud kasutusaja saavutamist. 
 
9.2. Majandus- ja kutsetegevuses tegutsev klient peab kauba viivitamatult üle vaatama või laskma selle üle vaadata ning  avastatud  puudustest kirjalikult viivitamatult, kuid mitte hiljem kui  5 päeva jooksul kauba kättesaamisest teatama ning lepingule mittevastavust sellest teatamisel piisavalt täpselt kirjeldama.. Hiljem avalduvate puuduste avastamisel tuleb pretensioon esitada viivitamata, kuid hiljemalt 5 päeva jooksul alates puuduse avastamisest. Tarbijalemüügi puhul peab tarbija teatama kauba lepingutingimustele mittevastavusest 2 kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada. Puudusest õigeaegselt teatamata jätmisel Kui te ei teata meile lepingutingimustele mittevastavusest õigeaegselt või ei kirjelda oma majandus- või kutsetegevuses sõlmitud lepingu puhul asja lepingutingimustele mittevastavust piisavalt täpselt, ei või te asja lepingutingimustele mittevastavusele hiljem tugineda.  
 
9.3. Mistahes vastutuse piirangud või välistused ei välista ega piira mingil viisil tarbijale seaduses sätestatud õigusi ega välista ega piira õigusi, mida seaduse järgi ei saa välistada ega piirata (sh, kuid mitte ainult isikukahju tekitamine ning kahju tekitamine tahtlikult või raskest hooletusest) Vastutuse  piiramine või välistamine tervikuna ei kehti juhul, kui me oleme andnud müügigarantii või jätame puudusest teadlikult teavitamata. .Välistused ja piirangud ei puuduta võimalikku tootjagarantiid.  Kui meie vastutus on välistatud või piiratud või kui eespool on reguleeritud erandid, kehtib see ka meie töötajate, partnerite, seaduslike esindajate ja nende esindajate isikliku vastutuse kohta. 
 
9.4.  Kvaliteedi- ja/või lepingutingimustele mittevastava kauba kohustume me mõistliku aja jooksul ostja poolt vastava nõude esitamisest omal valikul kas parandama või asendama ning kandma sellega kaasnevad kulud. Tarbijast ostjal on õigus valida, kas soovib ilmnenud puuduse kõrvaldamist või kauba asendamist uuega. Kauba asendamisel peab ostja andma asendatava kauba meile üle, kui me seda nõuame. Me võime keelduda kauba lepingutingimustega vastavusse viimisest, kui kaupa ei ole võimalik parandada või asendada või kui see põhjustaks meile ebamõistlikult suuri kulusid, võttes arvesse kõiki asjaolusid, muu hulgas väärtust, mis kaubal oleks olnud, kui lepingutingimustele mittevastavust ei esineks, ning lepingutingimustele mittevastavuse olulisust. Muude kui tarbijatega sõlmitud lepingute puhul on meil õigus otsustada mittevastavuse kõrvaldamise viisi valiku üle. Kui me ei nõustu või ei saa puudust kõrvaldada või asendust tarnida või see kestab üle mõistliku aja põhjustel, mille eest me oleme vastutavad või kui puuduse kõrvaldamine või asendustarne ebaõnnestub muul põhjusel, on teil õigus nõuda ostuhinna vähendamist või lepingust taganeda. Kui seaduses sätestatud tingimused on täidetud, võivad tekkida ka kahju hüvitamise nõuded. Lepingust taganemine ja kahju hüvitamine täitmise asemel on välistatud, kui puudus vähendab vaid ebaoluliselt ostetud kauba või töö väärtust või sobivust. 
 
9.5. Teie kui kliendi rahulolu on meile oluline. Te võite meiega alati ühendust võtta, kasutades eespool toodud kontaktivõimalusi. Püüame teie pöördumise võimalikult kiiresti läbi vaadata ja võtame teiega ühendust, kui oleme teie pöördumise või pretensiooni kätte saanud. Palun arvestage, et pretensioonide lahendamine võtab aega, sh võib esineda vajadus suhelda kauba tootjaga. Pretensiooni lahendamine on kiirem, kui kirjeldate probleemi võimalikult täpselt ja vajadusel saadate meile koopia tellimusdokumentidest või vähemalt tellimuse numbri, kliendinumbri jne. Kui te ei saa meilt vastust 5 tööpäeva jooksul, võtke meiega uuesti ühendust. Meilid võivad meie või teie rämpsposti filtrisse sattuda või polt vastus teieni jõudnud muul põhjusel. 
 
9.6. Kui teil on teenusega seotud küsimusi, võtke meiega ühendust: 
 
Lampenwelt GmbH 
Seelbüde 13 
36110 Schlitz, Saksamaa 
E-Mail:  info@lumories.ee  
 
Meie kontaktivõimalused: https://www.lumories.ee/contact/  
  
9.7. Meie poolt müüdavate toodete tootjate garantiid kujutavad endast ainult nõudeid tootja kui garantii andja vastu. See ei mõjuta seadusjärgseid nõudeid meie kui müüja vastu. 

 

10. Andmekaitseteatis 
 
Meie andmekaitsepraktika on kooskõlas õigusaktidega, eelkõige Eesti ja Saksa andmekaitsealaste õigusaktidega, ja isikuandmete kaitse üldmäärusega (GDPR). Teie isikuandmete kogumise ja töötlemise üksikasjad leiate meie andmekaitse eeskirjadest, mis võivad muuhulgas sisaldada ka teavet krediidikontrolli teostamise jms kohta. 
 


11. Tarbijavaidluste lahendamine 
 
Püüame alati kliendiga kokkuleppele jõuda. Kasutage meie kontaktvormi aadressil https://www.lumories.ee/contact/ või meie teisi kontaktivõimalusi. Kokkuleppe mittesaavutamisel on kliendil õigus pöörduda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse (Pronksi 12 Tallinn 10117, https://www.ttja.ee) ja Tarbijavaidluste komisjoni (Pronksi 12 Tallinn 10117, http://www.komisjon.ee) vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks. Euroopa Komisjon pakub veebipõhist tarbijavaidluste lahendamise platvormi (ODR), mis sisaldab lisateavet ja on kättesaadav Internetis aadressilt https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm. Me ei ole   kohustatud osalema kohtuvälistes tarbijavaidluste lahendamise menetlustes. 
 


12. Kohaldatav õigus, kohtualluvus 
 
12.1 Kõikide meiega seotud õigustoimingute või muude õigussuhete suhtes kohaldatakse Eesti Vabariigi õigust. ÜRO konventsioon kaupade rahvusvaheliste müügilepingute kohta (CISG) ja muud valitsustevahelised kokkulepped ei kehti isegi pärast nende ülevõtmist Eesti õigusesse. Tarbijaga sõlmitud lepingute puhul ei jää tarbija  ilma kaitsest, mis tuleneb tema alalise elukoha riigi kohustuslikest õigusnormidest. 
 
12.2  Kõik käesolevate üldtingimuste ja nende alusel sõlmitud üksikuid lepinguid puudutavad õigusvaidlused, sealhulgas vekslite ja tšekkidega seotud hagid lahendatakse kokkuleppe mittesaavutamisel Harju Maakohtus (Tallinn).. Lisaks on meil ka õigus esitada nõudeid kliendi asukoha kohtusse. Eespool nimetatud säte ei piira võimalikku erandlikku kohtualluvust, sh tarbija õigust pöörduda kohtusse vastavalt seaduses sätestatud kohtualluvusele. 
 


13. Sätete kehtivus 
 
Juhul kui mõni säte osutub Eesti Vabariigi õigusaktidega vastuolu tõttu osaliselt või täielikult kehtetuks, ei mõjuta see ülejäänud sätete või nende osade kehtivust. Pooled teevad oma parima selleks, et asendada kehtetu säte kehtiva sättega, mis vastaks lepingu sisule ja mõttele. 
 


Seisuga jaanuar 2024 
Teie Lampenwelt GmbH

 

PDF-versiooni allalaadimine

Läbiviidud hinnad vastavad tootja soovitatud jaemüügihinnale.
Kõik hinnad sisaldavad 22% käibemaksu, ilma tarnekuludeta.

© 2024 Lampenwelt GmbH